kategoria: Na Sygnale
26 listopad 2023

Dziecięcy telefon zaufania rzecznika praw dziecka! potrzebujesz pomocy? wykręć numer 800 12 12 12 i porozmawiaj

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w Internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl
REKLAMA

Rzecznik Praw Dziecka prowadzi darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12. Pod tym numerem zarówno dzieci, jak i ich rodzice czy opiekunowie mogą w każdej chwili uzyskać profesjonalne wsparcie psychologiczne i prawne. W zespole Telefonu Zaufania dyżurują eksperci – psycholodzy, pedagodzy, terapeuci oraz prawnicy. Ponadto młodzi ludzie mogą kontaktować się również przez specjalny czat (dostępny także w jęz. ukraińskim), poprzez stronę https://brpd.gov.pl. W ogólnopolską kampanię promującą Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka włączyła się również Policja.

Okres dorastania to ważny czas budowania własnej tożsamości, eksperymentów oraz intensywnego kształtowania się osobowości. Dlatego też dzieci i młodzież to grupa społeczna wymagająca szczególnej troski dorosłych - rodziców, opiekunów, nauczycieli, instytucji państwowych, samorządowych i organizacji społecznych. Wydarzenia z kilku ostatnich lat, w tym głównie pandemia wywołana koronawirusem SARS-CoV-2, i związana z tym izolacja społeczna oraz trwająca wojna w Ukrainie to jedne z okoliczności mających wpływ na stan zdrowia psychicznego młodych ludzi.

Mając na uwadze wagę problemu, Policja aktywnie włączyła się w akcję promującą Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Pamiętaj – jeśli czujesz złość, smutek, zniechęcenie, bezsilność, czujesz się ofiarą przemocy, hejtu, boisz się wychodzić z domu, szukasz swojej tożsamości, nie masz ochoty na kontakty z kolegami, nic Cię w życiu nie cieszy – Telefon Zaufania jest dla Ciebie.

Rodzicu, jeśli widzisz, że Twoje dziecko „pogubiło się w życiu”, sam masz problem, jak odpowiedzieć na nurtujące nastolatka pytania, zachęć go do kontaktu z ekspertami dyżurującymi w Telefonie Zaufania lub poprzez czat dostępny na stronie Rzecznika Praw Dziecka.

Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Przasnysz
15.2°C
wschód słońca: 04:09
zachód słońca: 21:03
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Przasnyszu

kiedy
2024-09-20 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Przasnysz, 3...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-20 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Przasnysz, 3...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-20 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Przasnysz, 3...
wstęp biletowany