Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego

fot. KPP w Przasnyszu
Na 2 miesiące trafił do aresztu 21-latek, który mając 1,36 promila alkoholu w organizmie, spowodował wypadek, w którym zginął 19-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Przasnyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony wtorek (30.04) o godzinie 19:53 w Zarębach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując pojazdem marki BMW, stracił panowanie, zjechał do przydrożnego rowu gdzie doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Z miejsca zdarzenia do szpitala został zabrany 19-leteni pasażer. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Badanie stanu trzeźwości 21 – letniego kierowcy wykazało 1,36 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w przasnyskiej komendzie. Wczoraj (1.05) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Dziś (2.05) podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy! Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

mł. asp. Ilona Cichocka

pogoda Przasnysz
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Przasnyszu